W2A45C102KAT2A
Mfr.Part #
W2A45C102KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package/Case
Datasheet
W2A45C102KAT2A
Description
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0508
Stock
6986
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
1000pF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
4
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Supplier Device Package :
0508 (1220 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V